Budownictwo

Dachówki ceramiczne

Dachówki ceramiczne występują w wielu kształtach i na rynku jest ich szeroki wybór. Mogą to być proste dachówki: karpiówki lub dachówki zakładkowe. Natomiast dachówki faliste to dachówki esówki, dachówki rzymskie, dachówki marsylki. Dachówki, które trzeba układać parami składają się z elementów wypukłych i wklęsłych. Znane są pod nazwą mnich-mniszka.

Najważniejszym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę przy ich wyborze to kształt dachu. Dachówki wyrabiane są z gliny z domieszką marglu. Czasami dodawane są składniki uszlachetniające masę. Ich zaletą jest fakt, że nie szkodzą środowisku, nie mają negatywnego wpływu na zdrowie mieszkańców. Kolejnym plusami jest to, że są niezwykle trwałe odporne na czynniki atmosferyczne.

Woda łatwo spływa z dachówek, nie stanowią one zagrożenia podczas burz, ponieważ są niepalne. Są również mrozoodporne. Zapewniają izolacyjność akustyczną, przez co odgłosy spadającego deszczu lub gradu są zagłuszane. Producenci w kompletach z dachówkami oferują również płotki przeciwśniegowe, dachówki wentylacyjne, gąsiory i dachówki skrajne.

Dodaj komentarz