Firma transportowa

Wybór rodzaju działalności nie jest łatwym zadaniem. Niestety jeszcze trudniej jest wybrać formę opodatkowania swojego nowego przedsięwzięcia. Wiele osób martwi się o to, która będzie najkorzystniejsza. Co zatem zrobić, gdy nowo powstająca firma transportowa mierzy się z tym dylematem? Przede wszystkim należy poznać dostępne formy opodatkowania w Polsce.

Mowa tutaj o podatku liniowym, ryczałcie oraz podatku na zasadach ogólnych. Ten ostatni jest korzystny, gdy przedsiębiorca nie przekracza w skali roku 85 528 złotych dochodu. W takiej sytuacji podatek będzie wynosił jedynie 18%. Jeżeli natomiast kwota ta zostanie przekroczona, podatek wzrasta aż do 32%, czyli podwaja się jego wartość.

Warto wtedy rozważyć ewentualne ulgi podatkowe, które nieco odciążają budżet i finanse przedsiębiorstwa. Gdy rozważamy podatek liniowy, musimy liczyć się z kwotą 19%. Wtedy jednak nie można liczyć na ulgi podatkowe. Jeśli myślimy o ryczałcie, zapłacimy 5, 5% podatku, ale wtedy całe przychody są brane pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *