Karnawał wenecki

Wenecja to miejsce wyjątkowe, dlatego jak magnes przyciąga turystów. Zwiedzając to, położone na wodnych kanałach, miasto poznajemy historię nie tylko Europy ale i Azji. Miejsce to charakteryzuje się niepowtarzalną architekturą. W czasach średniowiecza miasto było znanym ośrodkiem handlowym. Oprócz bogatej historii i pięknych zabytków Wenecja słynie z obchodzonego tam hucznie karnawału.

Chyba każdy chciałby choć raz wziąć udział w tej uroczystości. Historia tego wydarzenia sięga X wieku. Karnawał wenecki to niezwykle barwne widowisko kończące się tuż przed Wielkim Postem. Pokazy artystyczne odbywają się głównie na Placu Świętego Marka, stanowiącym duszę miasta. Przebierańcy noszą bogato zdobione stroje z minionych epok.

Nieodzownym atrybutem każdego uczestnika karnawału jest słynna maska wenecka. W filmie „Casanova” możemy zaobserwować fragmenty zabaw karnawałowych. Akcja filmu rozgrywa się w XVIII wieku. Główny bohater to znany pisarz i uwodziciel. Inspirację dla tej historii stanowił Giacomo Casanova.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.