Motoryzacja

Kolejne wcielenie automobilu

Sama funkcjonalność to zdecydowanie za mało dla docelowej formy wynalazku, która ma się przyjąć w szerokim zastosowaniu. Bez ozdobników wypuszcza się minimalne wersje użytkowo testowe tak zwane wersje Beta.

Samochód w swej ponad stuletniej historii istnienia przeszedł wiele przeobrażeń. Dziś jest bardzo często oznaką statusu. Są oczywiście jego odmiany mniej strojne, służące do codziennej pracy, jednak auto na pokaz musi przecież jakoś wyglądać.

Najbardziej widocznym elementem każdego samochodu jest jego karoseria.
Największym hitem dotyczącym wyglądu maski i poszczególnych części nadbudowy jest lakier.
Do niewątpliwych przebojów wszechczasów należy lakier kameleon.

Nazwę swą otrzymał po zwierzu, który posiada niezwykłą umiejętność zmiany koloru. Przyroda wyposażyła go w niespotykane zdolności. Lakier samochodowy o takiej samej nazwie jak znany gad ma podobne własności. W zależności od oświetlenia i punktu, z jakiego jest oglądany, pokazuje inny kolor. Jeszcze jedną zmienną jest ilość użytych składników. Frakcję kolorystyczne minerałów w ilości od dwóch do czterech dają zmianę kolorystyki w miarę zmiany kąta obserwacji. Oświetlenie jest raczej subiektywnym nośnikiem zmian. Emocjonalnym, ale bardzo ważnym, bo dającym o wiele większe możliwości niż zero jedynkowa zmiana zaprogramowana składem mieszanki lakieru.

Dodaj komentarz