Budownictwo

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne to inteligentny i nowoczesny sposób na zapewnienie elektryczności w domu. Decydując się na zainstalowanie ich u siebie, masz pewność, że nie szkodzisz środowisku. Aktualnie na rynku występuje kilka modeli. Są to panele cienkowarstwowe, monokrystaliczne i polikrystaliczne. Panele polikrystaliczne są najpopularniejsze i mają duży udział w rynku, który wynosi ponad 60%.

Powstały prąd wykorzystywany jest do zasilania urządzeń elektrycznych, oświetlenia i podgrzewania wody. System paneli fotowoltaicznych składa się z modułów pv, złączek, elementów mocujących, przewodów elektrycznych oraz inwertera. Istnieją dwa sposoby instalacji. Jest to instalacja on-grid i off-grid. Chodzi o wybór, który dotyczy podłączenia paneli do publicznej sieci elektroenergetycznej.

Nie poleca się instalowania paneli fotowoltaicznych kiedy dom znajduje się w obszarze mocno zacienionym, ponieważ wtedy nie dociera do niego odpowiednia ilość promieni słonecznych. Średni koszt instalacji wynosi od 15 tysięcy do 20 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz