Ogrodzenie z betonu – wady i zalety

Ogrodzenie to integralna część każdej posesji, do której przykłada się niemałe znaczenie – pełni ono nie tylko funkcje praktyczne, ale również estetyczne. Dlatego wybór odpowiedniego ogrodzenia powinien być dobrze przemyślany. Jednym z najczęstszych rozwiązań jest ogrodzenie z betonu – jakie są jego wady oraz zalety?

Wysoka wytrzymałość i łatwy montaż

Każde ogrodzenie betonowe, które wykona betoniarnia Poznań, odznacza się wysoką wytrzymałością na różnorodne czynniki, w tym również mechaniczne. Nie trzeba także się obawiać niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym nawet bardzo niskich temperatur – beton pod tym względem spisuje się bardzo dobrze i to bez konieczności impregnacji. Nie wymaga przy tym ono regularnej konserwacji jak drewno czy metal, więc tym samym nie musimy również ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów. 

Betoniarnia Poznań produkuje ogrodzenia betonowe, które są również bardzo proste w montażu. Założenie poszczególnych przęseł odbywa się szybko i sprawnie, więc nie trzeba się martwić stacjonującą długo przy naszej posesji ekipą remontową. Jest to także zdecydowana zaleta, która przemawia za tego typu ogrodzeniem. 

Funkcjonalność, czyli nieprzezierność i izolacja akustyczna 

Ogrodzenie z betonu to idealne rozwiązanie na posesjach, które znajdują się przy ruchliwych ulicach, a także wtedy, gdy posiadamy wścibskich sąsiadów. Dzięki temu, że mogą być całkowicie nieprzezierne czujemy się na swojej posesji znacznie bardziej komfortowo. Do tego dochodzi jeszcze bariera akustyczna – betonowe ogrodzenie skutecznie tłumi hałas dobiegający z ulicy. Problemu nie sprawi nam również utrzymanie go w porządku – mycie ogrodzenia betonowego jest proste i nie wymaga specjalistycznych środków i urządzeń. 

Szeroki wybór wzorów 

Zaletą ogrodzenia z betonu jest także to, że jest dostępne w bardzo różnorodnych wzorach, dzięki czemu można łatwo dopasować je do każdej posesji. Betoniarnia Poznań wytwarza ogrodzenia betonowe jednolite, ażurowe i o różnych szerokościach oraz wysokościach. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim te, które imitują naturalny kamień, a przy tym odznaczają się znacznie niższą ceną. Dodatkowo taki rodzaj ogrodzenia można pomalować na dowolny kolor, czym jeszcze lepiej wpisze się w stylistykę najbliższego otoczenia. 

Wady ogrodzenia z betonu

Tego rodzaju ogrodzenie nie posiada zbyt wielu wad – niektóre jego cechy dla jednych będą zaletą, a dla innych wadą – tak jest w przypadku nieprzezierności. Niemniej do jego najważniejszych wad zalicza się przede wszystkim toporność wyglądu i ciężar. Tym samym niezbyt dobrze wpisuje się w oczekiwania klientów co do estetyki. Warto jednak zauważyć, że zarówno w jednym, jak i drugim przypadku można zdecydować się na ogrodzenia ażurowe, niższe lub takie, które  przypominają piaskowiec, a do tego w preferowanej kolorystyce. Dzięki temu betoniarnia Poznań może wykonać ogrodzenia betonowe, które będą pasować do posesji nowoczesnych oraz klasycznych. Możliwości aranżacyjne są naprawdę bardzo szerokie – wystarczy tylko wybrać odpowiedni wzór.