Finanse

Zakup auta przy wsparciu kredytu gotówkowego

Zakup auta zarówno nowego, jak i używanego to spory wydatek. Dobrze, jeśli można sfinansować go z własnych oszczędności. Niestety nie każdy jest ich szczęśliwym posiadaczem. Nie każdy też chce przeznaczyć na ten cel wszystkie zgromadzone środki, pozbawiając się w ten sposób poczucia bezpieczeństwa finansowego. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się kredyt gotówkowy. Pozwala on pozyskać dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na dowolny cel, także zakup samochodu. Kiedy warto sięgnąć po kredyt i jak znaleźć najlepszą ofertę?

Nowy samochód na kredyt

Kredyt gotówkowy na zakup auta to metoda, która pozwala nabyć nowy pojazd bez posiadania wystarczających środków na ten cel. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością, tym bardziej że samo pozyskanie kredytu jest stosunkowo proste. Aby ubiegać się o przyznanie kredytu, wystarczy być osobą pełnoletnią i uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Po kredyt gotówkowy na zakup samochodu może sięgnąć każdy, kto potrzebuje dodatkowej gotówki. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to zobowiązanie finansowe, które musi zostać spłacone w wyznaczonym czasie. Dlatego też sięgając po to rozwiązanie, warto liczyć siły na zamiary.

Wielu kredytobiorców często przecenia swoje możliwości w zakresie spłaty, zwłaszcza w kontekście zakupu nowego samochodu. Tymczasem zakup zbyt drogiego auta, a tym samym zaciągniecie zbyt wysokiego kredytu, może doprowadzić do niebezpiecznej w swoich skutkach utraty płynności finansowej. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zrezygnować z zakupu nowoczesnego, modnego auta luksusowej marki, co wiązałoby się z koniecznością pożyczenia dużej sumy, na rzecz tańszego, którego zakup będzie można łatwiej spłacić.

Najlepszy kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to popularny produkt bankowy dostępny w większości banków i instytucji pozbankowych. Z tego powodu na klientów chcących z niego skorzystać czeka mnóstwo różnorodnych ofert, zróżnicowanych pod względem warunków. Mnogość możliwości często rodzi trudności w podjęciu najlepszej decyzji. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed wyborem kredytu gotówkowego?

Jednym z ważniejszych bez wątpienia jest wysokość oprocentowania oraz jego rodzaj. Kredyty gotówkowe dostępne są ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem. W przypadku pierwszego wartość oprocentowania nie zmienia się przez cały czas trwania umowy. W przypadku drugiego zaś podlega ona zmianom uzależnionym od wysokości stóp procentowych, na którą wpływa m.in. aktualna sytuacja na rynkach finansowych, co wiąże się ze zdecydowanie większym ryzykiem. Decyzja co do wyboru oprocentowania kredytu powinna być bardzo dobrze przemyślana, gdyż będzie ona miała wpływ na ostateczny koszt kredytu.

Analizują wysokość kosztów, warto przyjrzeć się prowizji oraz innym dodatkowym opłatom zawartym w ofercie. Bardzo często zdarza się, że poszczególne oferty są bardzo mocno zróżnicowane pod tym względem. Niekiedy banki zupełnie rezygnują z naliczania prowizji, innym zaś razem w zamian proponują inne opłaty wpływające na ostateczny koszt kredytu.

Bardzo duże znacznie dla łatwości spłaty zobowiązania mają warunki kredytu. Mowa tu o wysokości kolejnych rat oraz bezpośrednio związanym z nimi okresem kredytowania. Dopasowanie tych warunków do własnych możliwości pozwala na bezproblemową spłatę zadłużenia, bez ponoszenia niepotrzebnego ryzyka utraty zdolności kredytowej. Zadanie to można sobie ułatwić, korzystając z funkcjonalnego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego dostępny na stronach internetowych większości instytucji finansowych. Z jego pomocą można przeprowadzić symulację spłaty kredytu oraz w razie konieczności wprowadzić potrzebne zmiany w zakresie wysokości kolejnych rat.

Źródło:

https://www.kontomaniak.pl/poradniki/czym-jest-kredyt-gotowkowy
https://direct.money.pl/artykuly/porady/zakup-auta-kredyt-gotowkowy-czy-samochodowy