Budownictwo

Jak wygląda ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien to technologia montażu, która zyskuje na popularności w ostatnich latach. Ze względu na swoje liczne zalety, takie jak lepsza izolacja termiczna, dźwiękochłonność czy trwałość, coraz więcej osób decyduje się na ten sposób instalacji okien w swoim domu czy mieszkaniu. W niniejszym artykule przedstawimy w jaki sposób przebiega ciepły montaż okien oraz dlaczego warto się na niego zdecydować.

Czym jest ciepły montaż okien

Ciepły montaż okien we Wrocławiu to innowacyjny sposób instalacji, który polega na nałożeniu warstw materiałów izolacyjnych na styku ramy okiennej z otworem w ścianie. Dzięki temu uzyskuje się doskonałe właściwości termiczne oraz dźwiękochłonne, co przekłada się na większy komfort życia oraz niższe koszty ogrzewania.

Podstawowe etapy ciepłego montażu okien

Etap 1 – Przygotowanie otworu okiennego

Przed przystąpieniem do ciepłego montażu okien warto upewnić się, że otwór jest odpowiednio przygotowany i spełnia wymogi techniczne. Należy sprawdzić równość powierzchni, wymiary oraz wytrzymałość konstrukcji. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości należy je wyeliminować, aby zapewnić prawidłowy montaż okien.

Etap 2 – Zakładanie uszczelek

Na styku ramy okiennej z otworem ściany należy zamontować uszczelkę paroizolacyjną, która będzie zapobiegała przedostawaniu się wilgoci do wnętrza pomieszczeń. Jest to istotne ze względu na kondensację pary wodnej oraz ryzyko powstawania pleśni.

Etap 3 – Montaż ramy okiennej

Po przygotowaniu otworu i nałożeniu uszczelek przystępujemy do montażu samej ramy okiennej. Należy ją umieścić w otworze, kontrolując równocześnie poziom oraz pion ramy. Następnie ramę mocuje się do ściany za pomocą specjalnych kotew oraz wkrętów.

Etap 4 – Montaż izolacji termicznej

Kiedy rama okienna jest już solidnie zamocowana, należy przystąpić do montażu izolacji termicznej. Używa się do tego celu taśmy izolacyjnej oraz pianki montażowej, które należy nałożyć na styku ramy okiennej z otworem w ścianie. Materiały te mają na celu zminimalizować mostki termiczne oraz poprawić właściwości izolacyjne okna.

Etap 5 – Montaż szyby

Gdy izolacja termiczna jest już zamontowana, można przystąpić do montażu szyby. Najpierw należy przygotować szybę, czyli umieścić ją na ramie okiennej oraz założyć dystansy, które zapewnią odpowiednią odległość między szybą a ramą. Następnie należy przykręcić klamki oraz zamontować uszczelki dźwiękochłonne.